Tiešsaistes karjeras diena sadarbībā ar LIAA

Lai Covid-19 darba tirgū radītās krīzes apstākļos atbalstītu Latvijas darbspējīgos iedzīvotājus, kas ir darba meklējumos, sociālā kustība “Latvija strādā” sadarbībā ar mobilo sakaru uzņēmumu “Tele2”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Nodarbinātības Valsts aģentūru un 14 darba devējiem aicina piedalīties Tiešsaistes karjeras dienā. Tiešsaistes karjeras diena notiks 11. maijā plkst. 19:00 sociālajā vietnē Facebook. Vairāk: www.latvijastrada.lv un www.facebook.com/LatvijaStrada

“Pēc “Tele2” iniciatīvas kustība “Latvija strādā” tika izveidota 2018. gadā ar mērķi uzrunāt ārvalstīs strādājošos Latvijas valstspiederīgos atgriezties un strādāt Latvijā. 2020. gadā Covid-19 izraisīto izaicinājumu rezultātā kustība “Latvija strādā” paplašina savu darbību, caur vienotu platformu un aktivitāšu kopumu nodrošinot darba devējiem iespēju uzrunāt potenciālos darbiniekus Latvijā un ārvalstīs, savukārt darba ņēmējiem – atrast savu darbavietu!” stāsta “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. ““Latvija strādā” kopumā jau aizvadīti pieci pasākumi, kuros darba devējiem tiek sniegta iespēja uzrunāt potenciālos darbiniekus. Iepriekšējās Karjeras dienās tiešsaistē piedalījās vairāk nekā 10 000 skatītāju un ceram, ka šoreiz interese būs vismaz divtik liela.”

11. maijā plkst. 19:00 Facebook tiešraidē ikviens interesents varēs iepazīties ar aktuālajām darba enerģētikas, mazumtirdzniecības, finanšu sektora, vides apsaimniekošanas, interjera, sabiedriskās ēdināšanas, ražošanas industrijas uzņēmumos. Tāpat arī potenciālie darba ņēmēji varēs uzzināt par darba iespējām valsts pārvaldē un biznesa pakalpojumu centros, kuri jau iepriekš informējuši par vismaz 200 atvērtām vakancēm.

Tiešsaistes karjeras dienā ar vairāk nekā 28 vakanču grupām piedalīsies: Primekss, restorāns “Barents”, Nacionālie Bruņotie Spēki, DNB Bank ASA Latvijas filiāle, Cognizant Technology Solutions, Atea Global Services, SEB Global Services, Swedbank, Eco Baltia grupa, Rimi, AJ Power, Valsts Nekustamie Īpašumi, Krassky, Zalaris HR Services Latvia.

“Iepriekšējā krīzē zaudējām 170 000 iedzīvotājus darbspējīgā vecumā. Lai šo situāciju neatkārtotu, ir ļoti svarīgi gan mājiniekiem, gan visiem aizbraukušajiem darīt zināmu, ka Latvijā arī šobrīd ir darbs,” saka Zane Čulkstēna, “ERDA” konsultāciju uzņēmuma dibinātāja un kustības “Latvija strādā” idejas līdzautore. “Ir fundamentāli svarīgi mērķtiecīgi informēt potenciālos darba ņēmējus par visām darba iespējām valsts un privātajā sektorā, kā arī meklēt jaunus veidus, lai veicinātu nodarbinātību. Palīdzēsim Latvijai strādāt!”

Uzņēmumi 3 minūšu prezentācijā iepazīstinās ar atvērtajām vakancēm, savukārt pēc prezentācijām – atbildēs uz interesentu jautājumiem.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns: “Šobrīd valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ uzņēmumiem ir daudz izaicinājumu, tomēr daļa uzņēmumu jau raugās uz to kā iziet no krīzes un meklē iespējas piesaistīt jaunus darbiniekus. LIAA kā organizācija, kuras misija ir sekmēt uzņēmējdarbības attīstību ir iesaistījusies šajā sociālajā kustībā, kura kļuvusi populāra gan darba devēju, gan arī darba meklētāju vidū. Aicinu visus, kas šobrīd ir zaudējuši darbu vai meklē jaunus izaicinājumus sekot “Latvija strādā” un, iespējams, tieši šī būs jūsu iespēja mainīt savu dzīvi.”

Vairāk informācijas par Tiešsaistes karjeras dienu: www.latvijastrada.lv un www.facebook.com/LatvijaStrada