“Latvija strādā” kustības atklāšanas pasākums

Otrdien, 2018. gada 15. maijā plkst. 10:00 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras telpās, Krišjāņa Valdemāra ielā 35, Rīgā, “Tele2” aicina uz jaunas kustības “Latvija strādā” atklāšanas pasākumu. “Latvija strādā” ir “Tele2” lolota iniciatīva, kuras ilgtermiņa mērķis ir atgriezt darbam Latvijā vismaz 1000 valstpiederīgo, kustībā šogad iesaistot vismaz 100 darba devējus.

Iniciatīva veidota kā brīvprātīga kustība, kurā var iesaistīties jebkurš Latvijas uzņēmums, organizācija vai iestāde. Šobrīd Latvijā bezdarbs faktiski nepastāv. Darba devējiem paliek aizvien grūtāk atrast darbiniekus, kas aizpildītu tiem aktuālās vakances. Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes 2018. gada datiem Latvijā bezdarbnieku skaitu galvenokārt sastāda tādas grupas kā 50 gadu slieksni sasniegušie bezdarbnieki, ilgstošie bezdarbnieki un personas ar invaliditāti, kā arī neliels skaits jauniešu bezdarbnieku, kopā veidojot vien aptuveni 65 000 potenciālo darbinieku. Savukārt starp aizbraukušajiem šobrīd ir vairāk kā 170 000 cilvēku, kas strādā un mācās ārzemēs, veidojot lielu un spēcīgu potenciālo darbinieku kopu, kas ar savu pieredzi un zināšanām ne vien sniegtu augstu pievienoto vērtību katram darba devējam individuāli, bet ilgtermiņā arī veidotu spēcīgu darba tirgu un palīdzētu celt kopējo ekonomisko stāvokli valstī.

Atklāšanas pasākums plānots kā praktisks seminārs, kas iepazīstinās potenciālos kustības dalībniekus un medijus ar kustības mērķiem un pētījumiem par uzņēmumu un emigrantu vajadzībām, vienlaikus sniedzot praktiskus padomus aizbraukušo darbinieku uzrunāšanai.

Pasākuma programma:

  • Latvijas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičsprezentēs līdzšinējos valsts līmeņa pasākumus reemigrācijas veicināšanai un aktuālos emigrācijas datus;
  • “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičspastāstīs par “Latvija strādā” mērķiem un iepazīstinās ar darbaspēkapiesaistes izaicinājumu aptaujas rezultātiem;
  •  Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazansprezentēs pētījuma rezultātus, kas skaidros līdzšinējās reemigrācijas tendences un reemigrantu vietu darba tirgū;
  • “Draugiem Group” runasvīrs Jānis Palkavnieksiepazīstinās ar savu līdzšinējo pieredzi aizbraukušo darbinieku piesaistei;
  • “Tele2” personāldaļas vadītāja Aija Bite-Ozere sniegspraktiskus padomus aizbraukušo valstspiederīgo piesaistei;
  • tiks prezentētas video intervijas ar reemigrantiem, kas atgriezušies un šobrīd strādā Latvijā.

Pasākums tiks fotografēts un fotogrāfijas tiks izmantotas publiskajā komunikācijā. Visi dalībnieku kontakti tiks apstrādāti un izmantoti papildu informācijas nodošanai par kustības aktualitātēm. Mediju pārstāvji aicināti iepriekš reģistrēties pasākumam, rakstot e-pastu uz nora.jekabsone@erda.lvun norādot pārstāvja vārdu, uzvārdu un pārstāvēto mediju.

Par kustību “Latvija strādā”

“Latvija strādā” ir “Tele2” izstrādāta iniciatīva, kas aicina uzņēmumus, organizācijas un iestādes visā Latvijā brīvprātīgi vienoties kustībā, lai uzrunātu un piesaistītu Latvijas darba tirgum vairāk nekā 170 000 Latvijas valstspiederīgo, kas šobrīd dzīvo un strādā ārzemēs. Daļu no šiem cilvēkiem iespējams atgriezt Latvijā, piedāvājot konkrētas darba vietas un veidojot stratēģisku komunikāciju ar šo auditoriju, ko kustības biedri apņemas darīt, parakstot memorandu.

Starp pirmajiem kustības sadarbības partneriem ir tādi Latvijā labi zināmi darba devēji kā Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija, degvielas mazumtirgotājs “Circle K Latvia”, auditorkompānija EY, informācijas tehnoloģiju uzņēmums “Evry Latvia”, apvienoto pakalpojumu centrs “Solvay Business Services Latvia” un Latvijas čārterreisu aviosabiedrība “SmartLynx Airlines”. Kustību atbalsta arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.